Science et Cerveau (Francouzský) - č. 22/2024

Kód: 12337
355 Kč / ks 316,96 Kč bez DPH
Skladem

Science et Cerveau je francouzský vědecký magazín zabývající se o mozek. Neurověda pokročila v našem chápání mozkových mechanismů mílovými kroky. Od jazyka po sny, od paměti po vědomí, každá oblast našeho mozku je pečlivě zkoumána v naději, že odhalíme nová tajemství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč časopis o mozku? Jeho nevzhledné záhyby a měkký materiál nejsou příliš lákavé...Jak si můžeme představit, že tento orgán, stísněný v naší lebeční schránce, je konečnou oporou naší existence, že je místem, kde sídlí náš rozum, touha, láska, strach, paměť... Tento vzácný orgán, skutečná kontrolní věž naší vědomé, nevědomé a autonomní činnosti, sídlo našich intimních myšlenek, našich surových emocí, naší inteligence a našich vzpomínek, zůstává pro nás stále tajemný.
Neurověda pokročila v našem chápání mozkových mechanismů mílovými kroky. Od jazyka po sny, od paměti po vědomí, každá oblast našeho mozku je pečlivě zkoumána v naději, že odhalíme nová tajemství. Proč jsme obdařeni smyslem pro morálku a jak můžeme vysvětlit náš neustálý konflikt mezi dobrem a zlem? Odkud se vědomí vynořuje? Co spouští degenerativní onemocnění jako je Alzheimerova choroba ? Jaké jsou příčiny schizofrenie nebo autismu ? Je možné zvýšit kognitivní schopnosti pomocí technologie? Tolik otázek, na které se snaží odpovědět autoři tohoto francouzského, vědeckého čtvrtletníku.

Předplatné lze objednat telefonicky na čísle +420 725 121 760 nebo emailem na adrese predplatne@czpress.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Francouzština
Žánr: Věda a technologie
Periodicita: Čtvrtletník
Katalog. číslo: 12337

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: