Die Stunden

Kód: 00000754
286 Kč / ks 286 Kč bez DPH
Skladem

Den v životě tří žen: Clarissa Vaughanová prochází ulicemi New Yorku za jasného červnového rána. Clarissa chce koupit květiny na večírek, který ten večer pořádá pro svého přítele Richarda, jenž trpí AIDS a právě získal významnou literární cenu. Znají se už desítky let a krátce spolu dokonce tvořili pár. Richard jí dal přezdívku paní Dallowayová, protože mu připomíná hrdinku stejnojmenného románu Virginie Woolfové.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Den v životě tří žen: Clarissa Vaughanová prochází ulicemi New Yorku za jasného červnového rána. Je to pulzující New York konce devadesátých let. Clarissa chce koupit květiny na večírek, který ten večer pořádá pro svého přítele Richarda, jenž trpí AIDS a právě získal významnou literární cenu. Znají se už desítky let a krátce spolu dokonce tvořili pár. Richard jí dal přezdívku paní Dallowayová, protože mu připomíná hrdinku stejnojmenného románu Virginie Woolfové.

Laura Brownová je vdaná za válečného veterána, který se o ni skvěle stará, její malý syn ji vroucně miluje a ona je podruhé těhotná. Život ženy v domácnosti na předměstí Los Angeles ji však zdrcuje. Jednoho dne roku 1949 unikne od každodenních povinností, pronajme si pokoj v hotelu a fascinovaně si přečte "Paní Dallowayovou".

V roce 1923 se Virginia Woolfová potýká se začátkem svého nového románu, kterému dala pracovní název "Hodiny" a který se jednou bude jmenovat "Paní Dallowayová". Bolí ji hlava, slyší hlasy a stýská se jí po velkoměstě, i když ví, že ústup na venkov v Richmondu jí prospěje. Skoro nasedne na vlak do Londýna, jen skoro, protože teď píše první větu: "Paní Dallowayová řekla, že chce sama koupit květiny." A tak se jí to podaří.

Michael Cunningham ve svém ohromně krásném a dojemném románu popisuje jeden den v životě těchto tří žen. Inspirován životem a dílem Virginie Woolfové vytváří vlastní svět, jehož středobodem jsou možnosti přátelství a lásky, pohlcení neúspěchem a únava ze života a společenství za hranicí života a smrti - literatura.

Doplňkové parametry

Kategorie: Němčina
Žánr: Román
Autor: Michael Cunningham
Vazba: Brožovaná
ISBN-13: 9783442726295 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: